Jeśli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite i wielokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, aby odkryć, że są właściwie smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków\restauracje Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w standardowej krajowej kuchni?

Najbardziej typowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Krakow Restaurant

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także odszukać w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.