Coraz częściej mówi się aktualnie o konieczności przeprowadzania fizjoterapii urologicznej u pań, które rodziły oraz tych, które mają trudności z nietrzymaniem moczu. Często okazuje się bowiem, że dużo kobiet w rozmaitym wieku ma kłopoty z mięśniami dna miednicy, jakie objawiają się w rozmaity sposób. Jest to spory problem, o którym jednak wiele pań boi lub wstydzi się mówić.

mięśnie kegla jak ćwiczyć u mężczyzn

Coraz to częściej niemniej jednak damy uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z nowoczesnym podejściem ginekologów położników, jacy informują je na ten temat i wskazują taką szansę. Dzięki dobrej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej i przyjemnej atmosferze, względnie prędko można odzyskać sprawność. Także kobiety, które rodziły poprzez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Które są wskazania do fizjoterapii urologicznej u pań?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia lub też biegunki,
•    nietrzymanie stolca i gazów,
•    problemy seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne bądź też przygotowanie się do takich zabiegów.
Problem ten dotyczy w głównej mierze kobiet oraz to one z reguły pojawiają się w takich gabinetach. Co poniektórzy panowie też powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wyznaczy profesjonalne ćwiczenia dna miednicy. W przypadku mężczyzn wybitnie częstym objawem pojawiającego się problemu są problemy z erekcją i życiem seksualnym. Mężczyźni niezmiernie często błędnie tłumaczą takie objawy.
Na komplikacje z mięśniami dna miednicy są także narażeni sportowcy i osoby starsze. Nie jest to powód do wstydu. Najodpowiedniej udać się w takiej sytuacji do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
W jaki sposób wygląda taka fizjoterapia? W szczególe, są to przeróżnego typu ćwiczenia mięśni dna miednicy, lecz również ćwiczenia oddechowe. Nadzwyczaj istotną kwestią jest nauka właściwej pozycji, choćby przybieranej w czasie załatwiania potrzeb fizjologicznych. Takie spotkania to jednak również rozmowa oraz możliwość opowiedzenia o swoich objawach.
Większość osób, jakie miały okazję korzystać z takich ćwiczeń przyznaje, że dość szybko można dzięki nim powrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają jednakże kobiety po kilku porodach siłami natury. Wybitnie niejednokrotnie dochodzi u nich bowiem do przesunięcia się narządów, co powoduje istotny dyskomfort oraz ból. Dobre ćwiczenia są w stanie sprawić, że organy stopniowo wracają na swoje miejsce.